18.
sept.
2017

Septembris


Septembris

  LABDIEN!

            Paldies visiem, kuri bija ieradušies uz mūsu kārtējo tikšanos Ikšķilē! LPRA valde lūdz nodaļu un klubu vadītājiem pateikt paldies savām pašvaldībām par atbalstu – gan par transportu, gan finansēm. Arī LPRA valde izsūtīs pašvaldībām pateicību-  tām, kuras sniedza materiālu atbalstu. Varbūt Ikšķilē kādam no Jums pazudis dzirdes aparātiņš, ievietots nelielā, pelēcīgā kastītē. Viņš atrodas LPRA birojā Mārstaļu ielā 19. Iepriekš zvaniet man ( 29896844).

            LPRA pr-js I.Kaļķis, vietnieks A.Freimanis, valdes locekļi M.Hermansone un D.Liepiņa bija vizītē pie labklājības ministra Jāņa Reira. Panākta vienošanās un solījums, ka tiks apmierināts mūsu ilggadējs lūgums biežāk saņemt sociālo rehabilitāciju. J.Reirs apsolīja, ka no 2018. gada 1. janvāra nebūs vairs jāgaida 3 gadi uz atkārtotu rehabilitāciju, bet 2,5 gadi , bet no 2019. gada – sanatoriju varēsim saņemt ik pa                 2 gadiem. Bez tam, tiem, kuriem ir interese un vajadzība – ir iespēja saņemt rehabilitāciju Vaivaros, dienas stacionārā. Uz turieni iepriekš jāzvana un jāvienojas par laikiem un vajadzībām. J.Reirs apsolīja to nokārtot ar Vaivaru vadību.

No Daugavas Vanagu centrālās valdes saņemts ielūgums uz gadskārtējās sēdes svinīgo atklāšanas pasākumu, kas notiks 22.septembrī, plkst. 11.00, Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē. Laipni aicināti, kuri vēlas piedalīties.

Kā jau ziniet, piemiņas memoriāla izveides un Nākotnes nama pabeigšana uz Latvijas simtgadi ir apdraudēti un droši vien, ka laikā nesagaidīsim ne vienu, ne otru. Jau iepriekš, pārņemot šī projekta uzraugošās institūcijas pienākumus, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards aicināja visus projektā iesaistītos operatīvi un ar lielu atbildību sākt tā īstenošanu. Šis memoriāls ir nacionālo interešu objekts un vienlaikus ir gan muzejs, gan arī represēto piemiņas vieta. Tāpēc ir ļoti svarīgi būvniecību pabeigt Latvijas simtgades ietvaros, tādējādi izrādot cieņu pret Latvijas tautas vēsturi un cilvēkiem. Tāpat ministrs Sadarbības padomes sēdē šā gada 20. martā, komentējot VNĪ valdes locekļa A.Milzarāja solījumu, ka precizētais būvprojekts VARAM tiks iesniegts līdz šī gada 1. aprīlim, izteica bažas, ka tas fiziski nav iespējams, ņemot vērā VNĪ kavētos/neievērotos projekta saskaņošanas procesus. K.Gerhards uzskata, ka VNĪ valdes locekļi ir personīgi atbildīgi par nespēju nodrošināt Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksa būvniecības projekta īstenošanu līdz 2018. gada 1.oktobrim. Līdz ar to K.Gerhards lūdz izvērtēt VNĪ valdes locekļu atbildību saistībā ar šī būvniecības projekta virzību. Te gan jāsaka, ka tie, kuri bija atbildīgi, jau ir prom no NĪ. No kā tad prasīs to atbildību, LPRA valdei nav skaidrs. Bet paldies K.Gerharda k-gam par stingro nostāju  un varbūt ierēdņi sarosīsies.

“Muzejs un piemiņas memoriāls ir latviešu tautai ļoti nozīmīgi projekti, jebkāda kavēšanās ar darbu sākšanu ir nepieļaujama un necienīga pret mūsu tautas vēsturi un cilvēkiem. Neskatoties uz iekavētajiem termiņiem, Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksa būvniecība ir jāpabeidz, izrādot cieņu Gunāra Birkerta otrajam un šobrīd, diemžēl, pēdējam projektam. Tas ir jāpaveic Latvijas simtgades ietvaros, kā arī izcilā latviešu arhitekta piemiņas vārdā!” saka K.Gerhards.

Mums vēl no Ikšķiles salidojuma palikušas dažas represēto nozīmītes. Ja kādam vajag, varat iegādāties. Cena 4,5. euro.

Nākošā Koordinācijas padomes sēde plānota 28. novembrī.

Ar sirsnīgiem sveicieniem no LPRA valdes un vēlot mazliet vairāk saules –

                                                                                                                          Dagnija L.

2017. gada 18. septembris

Citi raksti
4.
maijs
2020

Latvijas Politiski represēto apvienība

Lasīt vairāk...


31.
dec.
2019

Statūti

Latvijas Politiski represēto apvienības statūti

Lasīt vairāk...


24.
sept.
2019

Vēstule

Lasīt vairāk...


13.
jūnijs
2019

Atmiņā puteņo sniegi

Preiļu Politiski represēto biedrības projekts

Lasīt vairāk...


10.
maijs
2019

Piemiņas ansambļa atklāšana Likteņdārzā

Lasīt vairāk...


19.
febr.
2019

LPRA Koordinācija sēde

LPRA valdes vēlēšanas

Lasīt vairāk...


2.
febr.
2019

Konference

LPRA 30. konference

Lasīt vairāk...


5.
janv.
2019

Janvāris

Lasīt vairāk...


1.
dec.
2018

Latvijas Politiski represēto apvienība

Mātes piemiņas vieta Likteņdārzā. Skices projekts.

Lasīt vairāk...


23.
okt.
2018

Oktobris

Lasīt vairāk...


7.
aug.
2018

Augusts

Lasīt vairāk...


2.
janv.
2018

Janvāris

Lasīt vairāk...


7.
nov.
2017

Novembris

Lasīt vairāk...


18.
sept.
2017

Septembris

<


26.
aug.
2017

Politiski represēto personu salidojums Ikšķilē

Lasīt vairāk...


26.
jūlijs
2017

Jūlijs

Lasīt vairāk...


21.
marts
2017

Ungārijas vēstniecības ielūgums

Lasīt vairāk...


7.
febr.
2017

Konference

Latvijas Politiski represēto apvienības Ārkārtas konference

Lasīt vairāk...


10.
janv.
2017

Janvāris

Lasīt vairāk...


  • Projektu līdzfinansē:
Šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne nevāc apmeklētāju datus. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk